דייט בחשכה – חלק א – משחק היצרים

הכרות בחדר חושך היא ניסוי מעניין שאפשר ללמוד ממנו גם על הכרויות בעולם המואר. המצב בו החוש הדומיננטי ביותר שלנו לא מופעל ואין בו צורך, נותן הזדמנות להכרות מזוית שונה.

בתוכנית אתמול היו כמה מקרים מעניינים. ובמאמר הזה אני רוצה להתייחס למצב אחד, שלא יוצא לנו לראות הרבה (פשוט כי רוב הדייטים לא מתועדים… :-). – באחד המפגשים בחורה הרגישה כימיה חזקה לבחור, שכנראה ידע איך לגעת בנקודות הנכונות אצלה. והיא הודתה שהיא ממש נלחמת ביצר שלה בשביל לא להסחף.

ולמה אני מעלה את הנקודה הזאת? – לא פעם אני מקבל שאלה מבחורה בסגנון של “למה בחורים שאני פוגשת, ישר מושכים לכיוון המיני?” – אז הינה זוית אחת שיכולה לתרום להבנה, מדוע נשים רבות חוות את אותו המצב:

– בחברה שלנו, יש טאבו די חזק על נשים שמביעות את היצר המיני שלהן בצורה חופשית. בחורה שתאפשר לעצמה להביע את היצר המיני שלה בכל מצב שבו היא חפצה תתויג כ”פרוצה”, ולעומת זאת גבר שמאפשר לעצמו להיות יותר יצרי – מקסימום יקבל דחיה מהבחורה שמולו, אבל מבחינה חברתית – הוא “גבר גבר”.

מה שבעצם אני אומר הוא, שלא צריך להתרגש מזה. בחור שרומז, אפילו רמזים עבים על כיוון מיני, בסך הכל מרגיש חופשי להביע את התשוקה והיצר שלו. ולעומת זאת האישה יותר מאופקת, ואולי טוב שכך – היות ובמקרים רבים הכנעות מהירה ליצר המיני תוביל לתחושות שיפרקו את הקשר עוד לפני שהוא התחיל. (פרטים נוספים על הקשר בין אינטימיות פיזית לרגשית – תוכלו למצוא כאן)

למעשה, מתח מיני, הוא כוח שתורם לבנית קשרים עמוקים, ונותן הרבה אנרגיה לחצות מכשולים בקשר, ולכן כדאי לתת למתח המיני במה ולא לדכא אותו. ומצד שני, חשוב להשאיר אותו כמתח בלבד ולא לפרוק אותו מהר מדי.

בשורה התחתונה – ההמלצה שלי לבחורות שנתקלות במצב בו הן מרגישות שהבחור מושך לכיוון מיני, (ובהנחה שהן אכן נמשכות לאותו הבחור) – להיות נאמנות לאמת שלהן, וגם לא להכנע לצו החברתי, ולא לדחות את הגבר רק מכיוון שהוא הביע את היצר שלו.

 או במילים אחרות – למדו ללכת על הנתיב שמאפשר העצמה של המתח המיני, מבלי להסחף מוקדם מדי, ומבלי ליצור דחיה. תגובה בסגנון של “כשזה ירגיש לי נכון” או “כשיגיע הזמן המתאים”, היא תגובה שיכולה להביע את העמדה שלך ויחד עם זאת משאירה פתח להמשך בנית הקשר.

 בחלק ב’ של הכתבה אני אתייחס לדברים שאפשר ללמוד מ”דייט בחשכה”, וגם למקרה שקרה בתוכנית האחרונה…

*** בכדי לצפות בכל תכני האתר יש להרשם בטופס בצד ימין ***

מפגש "חיבור לאהבה" ממש בקרוב...  לפרטים לחצו כאן

אורן אביטל

אהבתם? לא אהבתם? יש לכם הערות? - אל תשכחו להגיב כאן
 

השאירו תגובה